Udstiller- og aktivitetsliste

Udstiller/sponsor Produkt/Aktivitet Link
Allround Leisure hatte/caps, jakker/sko/boots - Engelsk stil i italiensk design og Tysk kvalitet https://www.facebook.com/hattedamen/
Alma Stearinlys/brugskunst Håndlavede stearinlys og brugskunst http://almastearinlys.com/
Almaregaardens Lakrids Lakrids, vin og bitter http://dishop.dk/
Anna-Saras Kunst og Beton Malerier og betonskulpturer til haven  
Arlington Konditori Chokolader i flotte farver http://konditoriarlington.dk/
Augmentum Alternativ behandler http://www.augmentum.dk/
Baugaarden Pileflet   www.baugaarden.dk
Bek Design Børnetøj http://bekdesign.dk/Bekdesign/Velkommen.html
Bellas Diner Lækre burgere med forskelligt fyld http://www.bellasdiner.dk/
BIB-KEA/Biosol Miljørigtig rengøring http://www.bibkea.dk/
Birkedal pelsfår Pels og garn https://www.facebook.com/Birkedal-Pelsf%C3%A5r-657786137621879/
Black Coffee Kaffevogn med lækker friskbrygget kaffe  
Bramsnæs Jagtforening Formidler viden om skov og jagt  
Bramsnæs Lokalhistoriske Forening Udstlling fra Bramsnæs samt salg af bøger http://www.bramsnaeslokalhistorie.dk/
Bramsnæs Sejlklub Sejlads www.bramsejl.dk
BTB - vin Smagsprøver og salg af likør, rom og andet spiritus http://www.btbvin.dk/
Chilling Out Hudpleje-produkter www.chillingout.dk
Cph Mazda Cars Gamle flotte biler  
Danish Fly Helikopterture

www.danishfly.dk

Dansk Gedeunion Geder i flere størrelser http://www.goat-dgu.dk/
Dansk Køkkenhåndværk Flot dansk køkken design og indretning http://www.dansk-kh.dk/
Danske Miniatureheste Smukke heste i miniature- størrelse

https://www.facebook.com/Danskminiaturehesteforening/?fref=ts

Dansk Planteværn Demonstration af marksprøjte http://www.plantevaern.dk/
Dansk Veterantraktorklub Deltager med veterantraktorer

www.dvtk.dk

Den Lille Gårdbutik

Brugskunst og varer fra gårdbutikken.

Aktivitet "lav din egen potteplante",  vinsmagning af økologisk vin samt to veteranbiler

http://www.denlillegardbutik.dk/

Dog menu

Hundemad i smart menu

 
Drømmepuden Fantastiske puder til bedre nattesøvn drommepuden.dk/
Energetix magnetsmykker Smukke magnesmykker

https://magneterne.energetix.tv

Englerup Auto Racerbiler

http://www.englerupauto.dk/

Englerup Auto Antik Veteranbiler  
Forever Living Aloevera-produkter: Wellness-, fitness- og beautyprodukter.
Konkurrence Ved tilmelding til nyhedsbrev: lodtrækning om 10 x wellnessaftenere for dig og syv veninder, værdi 600 kroner.
www.myaloevera.dk/annschunck
Fransk Deluxe Smuk vintage og franske delikatesser http://franskdeluxe.dk/
Frederiksberg Chokolade Luksuschokolade www.frederiksbergchokolade.dk
Frugtboden Stort udvalg af frisk frugt og blomster http://frugtboden.dk/
Frøsamlerne   http://www.froesamlerne.dk/
Gamekeeper Jagtrejser til hele verden https://www.gamekeeper.dk/
Gamle brandbiler fra Vig    
Go Drone Droneflyvning  
GOPA pandekager Spændende pandekagebod med økologisk spisemærke. www.gopa.club
Great Africa Møbler og tasker og porcelæn fra Afrika http://www.greatafrica.dk/
Halmhoppeborg Lad børnene hoppe rundt og muntre sig  
Hasses udemøbler Rustikke og gedigne møbler til haven  
H.J. Hansen Vin Bredt udvalg af kvalitetsvine samt vin til at nyde på messen https://www.hjhansen-vin.dk/
Hjemmeriet Gør det selv produkter til fermentering (brød, grøntsager mm)  https://hjemmeriet.com/da/
Hobnob Copenhagen Cashmeere-strik hobnobcopenhagen.dk
Hornbeer Salg og smagsprøver af øl www.hornbeer.dk
Hvalsø Rideskole Ponytræk http://www.hvl-rideklub.dk/
Johnnys mandler Braændte mandler i høj kvalitet  
Kristian Sørensen Hestevognskørsel  
Kiddo og ko Blomster og pynt til haven https://da-dk.facebook.com/Kiddoogko/
Krogagergaard Gårdbutik og klappekalve http://xn--krogagergrd-58a.dk/
Krydderiet Kæmpe udvalg af krydderier og luksuste http://www.krydderiet.dk/shop/frontpage.html
LARPG Rollespillere   https://da-dk.facebook.com/larpg/
Lerdueskydning Prøv at skyde lerduer https://www.jagtakademiet.dk/
Lejre Fotoklub Facebook og Instagram konkurrence - vind is i ryegaard ishus for det bedste billede http://lejrefotoklub.dk/
Lejre Mikropølsemageri Hjemmelavede pølser fra den flotte retro-pølsevogn https://polsemageren.dk/
Livingside Concepts Salg af lækre landprodukter, der passer til folk, der elsker livet på landet http://www.livingconcepts.dk/
Lyngholm Landsted Lækre skind fra økologiske får http://www.lyngholmlandsted.dk/index.php/en/
Made by Momse Børnetøj, strik og brugsting https://madebymomse.dk/
Massør Rikke Massage  
Midtsjællands Mini Racing Club Fjernstyrede biler http://www.mmrc.dk/index.php/da-dk/
Mit Køkken Honning, marmelade og andre dellikatesser  
Mogens og Annes får Klappefår og hyrdehundeshow  
Mosters Stald Smuk vintage https://www.facebook.com/groups/350269945159429/
Mpala Safaries Afrika-rejser http://mpala.dk
Nautilus Håndlavede smykker  
NO1 Interiør, livsstil, ponchoer og pynt til hjemmet https://www.facebook.com/pg/no1roskilde/about/?ref=page_internal
Nordisk Saltskrub Hudplejeprodukter, saltskrub og olier.
Prøv en saltskrub på hænderne
http://nordisksaltskrub.dk/
Nordland ATV ATV http://nordlandatv.dk/
Norske Skovkatte Flotte norske skovkatte http://www.norskskovkat.dk/
Ok Køkken Forny dit køkken med nye låger okkr.dk
Okk Center Publikum kan prøve kano og kajak www.okkcenter.dk
Pejsemanden Udendørs og indendørs pejse samt bålsteder http://pejsemanden.dk/
Phone emergency Reparation af Iphones  
Ryegaard Gods Salg af Ryegaards produkter samt information for udstillere og gæster www.ryegaard.dk
Ryegaard Ishus Gammeldags is https://www.ryegaard.dk/
Ryegaard Drikkevarer Salg af fadøl, saft og vand https://www.ryegaard.dk/

Showarena

Forskellige forestillinger dagen igennem  
Siesta Tapas             Spanske tapas https://www.facebook.com/siestafoodtruck/
Skovgården Ældre traktorer  
Snoremark Mjød https://snoremark.dk/
Smag Orø Nougatkarameller og fortælling om biavl, smagsprøver på Nøddego smagorø.dk
Smykkedesigner Trine Starup Skøn dansk smykkedesign  http://www.trinestarup.com/
Solartag Soltag https://solartag.dk
Tang My Way Smukt genbrug

https://www.facebook.com/tangmyway/?fref=ts

Tante Terne Kager to-go  
Tina Wodstrup Danish Design Lækkert dansk tøjdesign til kvinder og børn https://www.tinawodstrup.dk/
Toyota Holbæk Lækre nye biler http://www.toyota-holbaek.dk/
Tupperware Tupperware www.tupperware.dk
Tryllekunstner Lars U Trylleri og ballondyr https://larsu.dk/
Ultimo Design Dansk design - træsko, bælter mm http://ultimo.dk/
Vestsjællands Knivmagerlaug Arbejdende stand med håndlavede knive http://www.knivlaug.dk/
Viking Autosport Vintage rallybiler, prøv en hæsblæsende tur gennem skoven http://www.vikingautosport.dk/
Wecare4You Massagestole https://wecare4u.dk/
XL Byg Skibby Planter og havemiljø www.xl-byg.gk