Udstiller- og aktivitetsliste

Udstiller/sponsor Produkt/Aktivitet Link
Adamsgården Honningprodukter, saft,most adamsgaarden.dk
Almuegården bolcher Bolcher http://www.almuegaarden.dk
Andersens Brændesalg Aktiviteter http://andersensbrændesalg.dk
Annie D Klip og mode Frisør og fransk modetøj http://www.annied.dk/
ATV'er ATV-kørsel i skoven www.campnbike.dk
Augmentum Alternativ behandler http://www.augmentum.dk/
Bangs Hønniker Høns, hønsehuse og tilbehør http://bangs.dk/
Baugården Pileflet, pilekunst og pileskulpturer, foredrag og workshop http://baugaarden.dk/
Bevar Tasker og deko i Genbrugs cowboybukser bevar.dk
BIB-KEA/Biosol Miljørigtig rengøring http://www.bibkea.dk/
Birkedal pelsfår Pels og garn https://www.facebook.com/Birkedal-Pelsf%C3%A5r-657786137621879/
Bramsnæs Lokalhistoriske Forening Udstlling fra Bramsnæs samt salg af bøger http://www.bramsnaeslokalhistorie.dk/
Bramsnæs Sejlklub Sejlads www.bramsejl.dk
Brorfelde Observatorium Svar på livets store spørgsmål, lav en raket www.brorfelde.dk
Bryghus no5 Ølsmagning i brandbil www.bryghusetno5.dk
Café Valhalla Rustik mad  https://cafevalhalla.dk
Chilling Out Hudpleje-produkter www.chillingout.dk
Cph Mazda Cars Gamle flotte biler  
Christonik Varmepumper www.christonik.dk
   

 

Danish Fly Helikopterture

www.danishfly.dk

Dansk Ilderforening/Dansk tamilderklub  

 

Dansk Låseservice

Aktivitet og konkurrence, hvor præmien er et alarmsystem.

http://dansklaaseservice.dk/

Danske Miniatureheste Smukke heste i miniature- størrelse

https://www.facebook.com/Danskminiaturehesteforening/?fref=ts

Dansk Veterantraktorklub Deltager med veterantraktorer

www.dvtk.dk

Den Lille Gårdbutik

Brugskunst og varer fra gårdbutikken.

Aktivitet "lav din egen potteplante",  vinsmagning af økologisk vin samt to veteranbiler

http://www.denlillegardbutik.dk/

Din Bilpartner Flotte biler  www.dinbilpartner.dk/auto-vaerksted/Holbæk
Drømmepuden Fantastiske puder til bedre nattesøvn drommepuden.dk/
E-gartner Robot-græsklipper e-gartner.dk/
Egholm Ridecenter Ponytræk http://www.egholmridecenter.dk/
Ejby Bylaug   www.ejbybylaug.com/
Energetix magnetsmykker Smukke magnesmykker

https://magneterne.energetix.tv

Energitårnet Møbler og clairvoyance

http://energi-taarnet.dk/

Englehuset Lækkeret genbrug

 

Englerup Auto Veteranbiler

http://www.englerupauto.dk/

Ev Scandia Segways

http://evscandia.com/

Fasters Have Haveplanter, krukker, haveredskaber, blomsterknolde, ting til haven, tøj og brugskunst

http://www.fastershave.dk/

Forever Living Aloevera-produkter: Wellness-, fitness- og beautyprodukter.
Konkurrence Ved tilmelding til nyhedsbrev: lodtrækning om 10 x wellnessaftenere for dig og syv veninder, værdi 600 kroner.
www.myaloevera.dk/annschunck
Frederiksberg Chokolade Chokolade www.frederiksbergchokolade.dk
Fru Hansens Have Smukke blomster og pynt til haven www.fruhansenshave.dk
Gendarmer Ostedelikatesse Smags prøver at lækekr ost https://www.facebook.com/gendarmerostedelikatesse/?fref=ts
Gershøj Fritidsfiskerforening Kar med levende småfisk, som kan "klappes" http://gershoej-fritidsfiskerforening.dk/
GOPA-club Spændende pandekagebod med økologisk spisemærke. www.gopa.club
Halmhoppeborg Lad børnene hoppe rundt og muntre sig  
     
Helges Legehuse   http://www.helgesvaerksted.dk
Hobnob Copenhagen Cashmeere-strik hobnobcopenhagen.dk
Honning og Flora Ideudvikler og sponsor http://honningogflora.dk/
Hornbeer Salg og smagsprøver af øl www.hornbeer.dk
JeaMMettes Håndlavet strik og hæklearbejde  
JL Auto og Skadecenter Biler www.alle-biler.dk/
Kasper Nielsen Kalve  
Krogagergaard Massevis af klappedyr krogagergaard.dk
Lions Stand om Lionsklubben i Holbæk http://holbaek.lions.dk/
  Hestevognskørsel  
Coutryside Break Rejser i Danmark for madelskere og livsnydere, somm elsker livskvalitet uden for byer http://www.livingconcepts.dk/
Livingside Concepts Salg af lækre landprodukter, der passer til folk, der elsker livet på landet http://www.livingconcepts.dk/
Lykkebjerg Isolering Husisolering  
Mandelvognen Brændte mandler med forskellige smage.
Mini-flosser, som børnene kan være med til at trylle frem
www.mandelvognen.dk
Mikkel Friis-Holm Chokolade Chokolade af høj kvalitet www.friis-holm.dk
Mit Køkken Honning, marmelade og andre dellikatesser  
Mjødbryggeriet Mjød http://www.mjodbryggeriet.dk
Modelflyverklub Fjernstyret helikopterflyvning  
Mpala Safaries   http://mpala.dk
Nordisk Saltskrub Hudplejeprodukter, saltskrub og olier.
Prøv en saltskrub på hænderne
http://nordisksaltskrub.dk/
Nautilus Smykker  
Odsherred Brandvæsen Veteranbrandbiler og sprøjtebiler, hvor børn kan lege med vand http://www.gamlebrandbilerivig.dk/36126817
Ok Køkken Forny dit køkken med nye låger okkr.dk
Okk Center Publikum kan prøve kano og kajak og børnene bage snobrød www.okkcenter.dk
Oldemors Retro Pynt til haven og retromøbler https://www.instagram.com/oldemorsretro/
Paw Sko Sko til hele familien http://pawsko.dk
Peter Handyman Snedkeri og produktdesign af blandt andet bålfade, trapper, tremmebænke og meget andet http://www.peterhandymann.dk
Peter Larsen Kaffe Kvalitetskaffe for kaffeelskere http://www.peterlarsenkaffe.dk/
Peter Viggi Tapas Tapas http://www.viggis.dk
Piemonte Vine Italienske vine www.piemontevine.dk
Rollespillere Rollespil og fri leg larpg.dk
Rope Reach Klatretur på plankeværk

ropereach.dk

Ryegaard Gods Salg af Ryegaards produkter samt information for udstillere og gæster www.ryegaard.dk
Rødovre Bridgeklub Spil bridge www.rbkbridge.dk
Skovgården Ældre traktorer  
     
Smag Orø Honning, nougatkarameller, fortælling om biavl.
Børnekonkurrence 
smagorø.dk
Sommerland Sjælland Sponsor http://sommerlandsj.dk/
     
Svinninge Bageri kager og brød 

www.svinningebageri.dk

Tang My Way Smukt genbrug

https://www.facebook.com/tangmyway/?fref=ts

Tante Tot Garn, puder, vattæpper, uldvarer https://www.facebook.com/tante-tot-1599815170327263/
Tupperware Tupperware www.tupperware.dk
Tækkemanden    
Vestsjællands Knivmagerlaug Arbejdende stand med håndlavede knive http://www.knivlaug.dk/
Viking Autosport Vintage rallybiler http://www.vikingautosport.dk/
Walburris-spejderne, KFUM Spejder og bål walburris.gruppesite.dk
We do nature naturformidling https://www.facebook.com/wedonature/?fref=ts
Wecare4you Massage stole wecare4u.dk
XL Byg Skibby Planter og havemiljø www.xl-byg.gk
ØKO skind Økologisek skind og mjød  
Østervang Gaard Mjød, naturbøger, kurser i blandt andet chokolade, langbuer og pilefletning www.oestervang-gaard.dk